خانه / مجله علمي آموزشي / آموزش ساخت فهرست در ورد
آموزش ساخت فهرست در ورد

آموزش ساخت فهرست در ورد

یکی از قابلیت های برنامه آفیس ورد ایجاد فهرست خودکار است. با وجود این قابلیت نیازی به تهیه دستی فهرست (که کاری طاقت فرسا و زجر آور است) نیست. برای استفاده از این قابلیت هیچ کار سختی لازم نیست انجام دهید. تنها لازم است تا به تیترهای خود درون متن که مایلید وارد فهرست شوند متناسب با اهمیت آنها یکی از استایلهای  heading ورد را اختصاص دهید.

البته قبل از این کار بهتر است تا فونت و مشخصات استایلهای heading  را درست نمایید تا ظاهری زیبا به متن شما دهد. اگر این کار را بلد نیستید نگران نباشید. تکلیف یار این کار را برای شما انجام داده است. کافیست تا به این مطلب مراجعه کرده (قالب آماده ورد برای کتاب و مقاله نویسی) و از قالب آماده قرار داده شده در آن استفاده کنید.

مراحل ساخت فهرست:

۱- تیتر هایی مورد نطر خود را یکی یکی انتخاب کنید و مانند شکل زیر بر روی استایل heading  کلیک نمایید.

آموزش ساخت فهرست در ورد

۲- پس از اتتخاب تمام تیترها حالا نوبت به ساخت فهرست میرسد. برای اینکار به جایی که میخوایید فهرست در آنجا قرار گیرید رفته و آنجا کلیک کنید.

حال از منوی بالا سربرگ references را انتخاب کنید. سپس مطابق شکل زیر بر روی tabel of content  کلیک کنید و در ادامه یکی از دو گزینه اول را انتخاب کنید.

آموزش ساخت فهرست در ورد

کار تمام است. الان باید فهرست ایجاد شده باشد. البته ممکن است که شماره صفحه ها به جای بودن در سمت چپ، سمت راست عناوین باشند. اصلا نگران نشوید. کل فهرست را انتخاب کنید و سپس بر روی علامت راست چین در سربرگ home  کلیک کنید.

آموزش ساخت فهرست در ورد

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا