خانه / تحقيق و پروژه / منطق فازي / پروژه فازی در متلب: سیستم استنتاج فازی برای رگرسیون مرتبه بالا
پروژه فازی در متلب: سیستم استنتاج فازی برای رگرسیون مرتبه بالا

پروژه فازی در متلب: سیستم استنتاج فازی برای رگرسیون مرتبه بالا

این پروژه فازی شامل پیاده سازی یک مقاله جدید در زمینه سیستم های فازی در متلب می باشد.

اگرچه سیستم های استنتاج فازی [۱] به عنوان یکی ابزار بسیار قدرتمند برای طیف وسیعی از اهداف مورد مطالعه قرار گرفته است اما تمرکز کاربرد های آن بر روی سیستم های فازی مرتبه صفر و مرتبه اول بوده است و مطالعات کمتری بر روی سیستم های فازی مرتبه بالاتر صورت گرفته است. در سیستم های فازی مرتبه بالاتر، توابع بخش تالی آنها  به صورت تابع غیر خطی از متغیز های ورودی می باشد. در این پروژه پیاده سازی روشی جهت طراحی یک سیستم استنتاج فازی مرتبه بالا پرداخته شده که در مقاله یک مقاله ۲۰۱۲ ارئه گردیده است.

تمرکز مطالعات قبلی صورت گرفته برای سیستم های فازی مرتبه بالاتر بر روی نوع چندجمله ای آنها [۲] بوده است که در آنها توابع تالی به صورت چندجمله ای مشخص میگردند. در این سیستم ها، توابع عضویت ورودی با استفاده از روشهای خوشه بندی مشخص می شوند. پارارمترهای چند جمله‌ای تالی نیز معمولا با استفاده از روش حداقل مربعات خطا محاسبه می شوند.

اخیرا، روشهای کرنل[۳]  همچون SVM‌ و خوشه بندی های برپایه کرنل توجهات بسیاری را در تحقیقات مختلف به خود جذب کرده اند. نقطه قوت این روش ها این است که در این روش‌ها با انتخاب یک کرنل مناسب، می توان مسئله غیر خطی موجود را به یک مسئله خطی در فضای بعد بالاتر تبدیل کرد. در روش شرح داده شده دراین گزارش نیز،  هدف به کارگیری این خاصیت در ساخت یک سیستم استنتاج فازی مرتبه بالاتر (HFIS) است.

[۱] Fuzzy Inference Systems

[۲] Polynomial FIS

[۳] Kernel methods

در  این پروژه مقاله مربوطه پیاده سازی شده و شامل موارد زیر است:

  • کدهای متلب
  • گزارش فارسی به فورمت word
  • اسلایدهای powerpoint
  • مقاله مرجع

خريد

ارسال یک پاسخ

ایمیل شما منتشر نمی شود.فیلد های الزامی علامت گذاری شده اند. *

*

بازگشت به بالا